Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler

Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler

Kabak koyu gezip görülecek yerlerin başında ormana akan derenin oluşturduğu ufak su havuzları ve şelaleler geliyor. Aladere şelalelerine iki ayrı koldan gidiliyor birinci yol; Likya Yolundan yürüyerek, yöreye has keçiboynuzu, ardıç, sandal ağacı, çam ağaçlarının altından devam eden pürü pak havası ile insanı büyüleyen yol. İkinci yol ise; ara ara kayalara çıkarak hatta tırmanış yaparak daha kestirme yoldan gidebileceğiniz maceracı bir yolculuktur. Kanyonun içinden akan derenin tersine doğru yukarı çıkarken kendinizi belgesellerde gibi hissedebilirsiniz.

İlk şelaleye gelince her yerden yaşamın fışkırdığı, yamaçlarından akan suların ufak şelalecikler oluşturduğu yemyeşil bir tabiatta yürüyüşe devam edilir. Şelalenin oluşturduğu enteresan kayalar, şelale duvarında dinlenen kaplan kelebekleri. Tüm bu güzellikleri görebilmek için sıkıntılı fakat zevkli olan bu yürüyüşü ne olursa olsun yapmalısınız.

Yalnız bu yoldan gitmek için, mutlaka yolu daha önceden yürümüş birilerini bulun. Keza düşüp ölen, kafasını, kolunu, bacağını kıran çok insan var.

Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler

Koya indiğinizde sizi taşlık bir sahil bekliyor. Sahilde uzanıp denizin güzelliğini izlerken eşi benzeri olmayan denizde yüzmenin keyfine doyamayacaksınız.

Kabak Koyu Otelleri, şehir yaşamının koşturmacasından, gürültü ve ses kirliliğinden uzaklaşmak isteyenlere muhteşem bir sakinlik sunuyor.  Koy, tabiat, hamak ve deniz üçlüsü olarak karşımıza çıkıyor. Salaş kıyafetlerinizle bir ağacın altında uzanabilir, yattığınız yerden ağaçtaki sincapların resimlerini çekebilir, geceleri Ağustos böceklerinin şarkılarına eşlik edebilirsiniz. 200 metrelik kumsalı, cam gibi turkuaz denizi, kayalardan süzülüp gelen Aladere Şelaleleri, çam ve ardıç ormanlarından oluşan doğasıyla her saniyenin güzelliğini konu alıyor.

Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler

Mağara: Bu mağaraya iki yoldan erişmek mümkün. Mağara sahile çok yakın olduğu için yüzerek gidebilirsiniz. Dikkat! Deniz dalgalıyken kayalar karaya çıkmayı zorlaştırıyor, buraya da bilen birileriyle gitmenizi öneririz. Mağaraya giden diğer yol ise denize doğru bakarken vadinin solundan ormanın içine uzanan yolu takip etmektir. Kırmızı ve beyaz çizgileri takip edin.

Mağara, suyun dibinden denize bağlanır ve bu delikten içeriye ışık girer, bu nedenle mağaraya Mavi Mağara da denmektedir. Dışarıdan denize dalıp hiç görmediğiniz balık türleriyle birlikte yüzerek bu delikten mağaranın içine girebilirsiniz. Bu seçenekte biraz tehlike arz ediyor. Paletsiz dalmamanızı öneririzi. Mağaranın içinde yüzülebilecek büyüklükte bir havuz var ve bu havuzda yüzerken ışık oyunlarıyla çevrenizi mavi hareler sarar. Mağaraya gitmeniz için önereceğimiz saat 17.30’dur. Bu saatten sonra güneş ışıkları mağaranın içine dolar.

Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler

Sahilden gün batımını mutlaka izleyin. 800 metrelik dağların tepesinden doğanın görüntüsü şahane bir görünüm yaratmaktadır. Hele bir de dolunaya denk gelirseniz kendinizi dünyanın en talihli insanı hissedeceksiniz. Ama denk gelmediyseniz üzülmeyin. Gece ayaklarınızın altında olan Samanyolu’nu izleyin.

Kabak Koyu Gezip Görülecek Yerler