Kabak Koyu’nda Nerelerede Kalınır?

Günümüzde sosyal medyanın günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olmasıyla birlikte yeni yerler keşfetmek kuşkusuz daha kolay hale geldi. Google ve Instagram sayesinde artık eskisinden daha fazla insanın dikkatini çeken yerlerden biri de Kabak Koyu.

Vadiyi Anadolu’nun diğer tatil bölgelerinden ayıran şeyler, eşsiz doğası ve internetten altyapıya kadar birçok hizmetin bölge insanlarının ve işletmelerin büyük çabalarının eseri olması.

Sahile ve Likya Yolu’na sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindeki bungalowlarda kuş ve böcek seslerine uyanarak geçen günlerinizde eşsiz Kabak Koyu manzarasıyla rahatlamak, sizi buranın müdavimlerinden biri haline getirecek. Kekik, adaçayı ve irili ufaklı şelalelerle dolu el değmemiş doğada kaybolarak geçireceğiniz anlarsa cabası.

kabak koyu konaklama, kabak koyu nerede, kabak koyu nerede kalınır

Kabak Koyu’nda nerelerde kalınır?

The Fabric Lounge

Eski Bir Söz Vardır “Tatil için geldik, öyle sevdik ki geri dönemedik.” İşte o sözde bahsi geçen yer burası… diye tanımlıyorlar kendilerini. Müziğin en iyi tonunu, doğanın huzurunu ve lezzetli yiyeceklerin kokusunu bir araya getiren The Fabric Lounge, müzik türleriyle adlandırılmış 10 adet bungalow’dan oluşuyor. Klişelerinden uzak bir tatil vaat eden bu kabak koyu bungalow işletmede, barda içeceğinizi yudumlarken Güneş’in ya da dolunayın tadını çıkarmanız mümkün. 360 Derece geniş terasıyla The Fabric Lounge Kabak Koyu vadinin en iyi manzarasına sahip işletmesi.

kabak koyu, kabak koyu otel, kabak koyu bungalow

Lilith Camping

Lilith Camp, Kabak Koyunda ağaç evler, vardo’lar ve çadırlardan oluşan, dostlarını yıldızların altında ağırlamak isteyen bir inatçı kamp. başka bir dünyanın mümkün olduğu bilgisini hiç unutmadan, yıldızların altında uyumayı, dalgaların sesini, ateşin çıtırtılarını, muhabbeti, ağız dolusu gülmeyi ve huzuru özleyenlerle yollarımız kesişir umudu ile, denize, ormana, dağa duyulan özlemle çıktık yola… Kabak Koyu’na düştü yolumuz… Kabak Koyunda günler 48 saat, bu nedenle de ister istemez ömrü uzuyor insanın …

http://www.lilithcamping.com/

Atlas Camping

Antik Likya yolu üzerindeki orman içinde bulunan Atlas Camping, yıl boyunca Likya Yolu yürüyüşçülerine olduğu gibi tatil için huzurlu bir yer arayan bütün Kabak Vadisi sevenlere de ev sahipliği yapmaktadır. Gün içerisinde duş ve tuvaletin bulunduğu klimalı bungalovlarımızda, zeytin ağaçlarının altındaki çadır alanlarımızda ya da muhteşem Kabak Koyu manzaralı terasımızdaki konfor alanlarında dinlenebilir, ardından akşam ateş başında yeni dostlarla yorgunluk giderebilirsiniz.

http://www.atlascamping.com/

Dyonosos Kamp

Mutfağımızda farklı coğrafyalardan yemekler sunulmakta olup, yöresel malzemeler kullanılmaktadır. Maksimum 15 kişiye servisle sınırlandırdığımız mutfağımız kampımız gibi butiktir. Menü oluşturulurken misafirlerimizin istekleri göz önünde bulundurulur, sevdikleri yiyecekler sunulur. Sabah ve akşam yemeği dışında ekstra olarak istenilen saatte yemek siparişi verilebilir.

http://kabakdionysos.com

Natural Life

Yeşili ve maviyi içeriye yansıtan bungalovlarımız doğayla adeta bütünleşmenizi sağlayacak. Geniş verandaları dağ, bahçe ve/veya deniz manzarasına sahip sevimli ağaç evlerimizin bazılarında duş ve tuvaletin yanı sıra sıcağa duyarlı misafirlerimiz için klima da bulunuyor. Yaklaşık 60 çeşit sabah kahvaltısı ve 20 çeşit akşam yemeğiyle yarım pansiyon hizmet sunan evimizde 1-5 kişilik bungalov ve çadır seçeneklerinden kendinize uygun olanı seçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

http://www.kabaknaturallife.com/

Chakra Beach Kabak

Fethiye’nin Ölüdeniz’den sonra gelen Kabak Koyun da butik camping hizmeti veren, Kabak koyunun eşsiz doğal güzelliği ile uyumlu yoga alanları ve kendisine özel tasarımlı ağaç evleriyle, kabak koyu sahile 100 metre uzaklıkta hizmet vermektedir. Chakra Beach Kabak ta konaklarken çevreden gelen dalga ve ağustos böceklerinin sesleri eşliğinde uykuya dalabilirsiniz. Otelin güzel bahçesinde Türk yemekleri sunan alakart bir restoran bulunmaktadır. Barda gün batımını izlerken margaritanın ya da bir kadeh şarabın tadını çıkarabilirsiniz.

https://www.chakrabeachkabak.com/

Turan Hill Lounge

Kabak Koyu’nun 1987 yılında kurulan ilk oteli olan Turan Hill Lounge’nin web sitesine hoş geldiniz. Turan Hill Lounge, Kabak Koyu’nda; deniz, dağ ve vadi manzarasına sahip bir Butik Yoga Otelidir. Dinlendirici yoga tatilleri düzenliyor, günlük yoga dersleri sunuyoruz. Rahatlamaya ve doğa ile bir olmaya hazır mısınız ? Turan Hill Lounge’de her türlü sürpriz sizi bekliyor.

http://turancamping.com/tr/

Yerdeniz Kamp

Yerdeniz, Ankara’dan güneye uçan bir grup arkadaş işi… “Kendini mutlu etmeyen, kimseyi edemez” dedik ve Kabak Koyu’nda, ormanın koynunda, toprağın üstünde, ağacın altında, denizin üstünde, yıldızın altında, doğayla kucak kucağa bir yaşam kurduk, hep birlikte mutlu olalım diye… Adımızı da çok sevdiğimiz, değerli yazar Ursula K. Le Guin’in büyülü Yerdeniz dünyasından ilham aldık, gerçek dünyadan biraz olsun uzaklaşalım diye…

http://yerdenizkamp.com

No Comments

    Leave a Reply